ÜTS Projesi 5. Çalıştayı Gerçekleştirildi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğinde yürütülmekte olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi’nin 5. ve son Çalıştayı 23-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında İzmir’de TİTCK, ilgili kamu kurumları, tıbbi cihaz sivil toplum kuruluşları ve firmalarının geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Tıbbi cihazların tekil olarak takip ve izlenmesi bakımından dünyada ilk olacak Ürün Takip Sistemi aynı zamanda Türkiye’nin dijital dönüşümüne önemli bir katkı sağlayacak ve kayıt dışı ekonomi ile mücadelede aktif bir rol oynayacaktır. Sağlık hizmetlerinde önemli başarılara imza atan Türkiye ÜTS ile sağlık sektöründe üreticiden tüketiciye kadar tıbbi cihazların yaşam döngüsünü uçtan uca izleyerek üstün hizmet kalitesi hedefliyor.

 

TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Orhan MURATOĞLU ve TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ufuk AKDIKAN’ın açılış konuşmaları ile başlayan Çalıştay, 260 temsilcinin katılımı ile gerçekleşti. Ana teması tıbbi cihaz takip ve izleme faaliyetlerine ilişkin yaygınlaştırma olan çalıştay oturumları süresince, proje sunumları yapıldı, eğitim programı gerçekleştirildi ve tekil takip edilecek ürünler için geçiş planı oluşturulması üzerine proje paydaşları ile karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu ve paydaşların değerlendirmeleri ve önerileri alındı.

Çalıştay ile ilgili dokümanlar aşağıda paylaşılmıştır:

ÜTS Projesi tanıtım sunumu için tıklayınız.