Gaziantep’te Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

Gaziantep’te Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğinde yürütülmekte olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi kapsamında tıbbi cihaz üretici ve tedarikçisi firma personeline yazılım eğitimi verildi. Eğitim, ÜTS Projesinden yazılım mühendisi Ömer Erdil ALBAYRAK’ın katkılarıyla yazılım eğitmeni Hacer GÜNER tarafından verildi.

Tıbbi Cihaz STK Platformunun koordinasyonunda ve Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) ev sahipliğinde 16 Aralık 2016 günü düzenlenen eğitime 100 civarında firma kullanıcısı katılım sağladı. TİTCK Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Dr. Yalçın SOYSAL, TÜMDEF Yönetim Kurulu Başkanı Kemal YAZ, GASİAD Başkanı Mehmet DAL ve SADER Yönetim Kurulu Başkanı Ali ŞENGEL’in açılış konuşmalarıyla başlayan eğitimde TİTCK’dan Ersen ÜNSAL ve Ali Cihan BAYRAM da katılımcılara idari düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Gün boyu süren oturumlarda ÜTS Kurum, Kullanıcı ve Yetki Yönetimi, Ürün Yönetimi ve Ürün Hareketleri modül grupları kapsamında geliştirilen işlevler detaylı bir şekilde anlatıldı, katılımcıların soruları cevaplandı.

Eğitimin video kayıtlarına ulaşmak için tıklayınız.