ÜTS Projesi 4. Çalıştayı Gerçekleştirildi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğinde yürütülmekte olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi’nin 4. Çalıştayı, 1-2 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul’da ilgili kamu kurumları, kalibrasyon kuruluşları ve tıbbi cihaz sektörlerinin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR ve TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait SEPTİOĞLU’nun açılış konuşmaları ile başlayan çalıştay, yaklaşık 240 temsilcinin katılımı ile gerçekleşti. Ana teması Klinik Mühendislik Modül Grubu olan çalıştay oturumları süresince, proje paydaşları ile karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu ve paydaşların değerlendirmeleri ve önerileri alındı.

1 Haziran 2016 Çarşamba günü sabah oturumunda ÜTS Projesi kapsamında geliştirilen Ürün Yönetimi Modülü’nün Tıbbi Cihaz İşlevleri, geliştirilen yazılım üzerinden yazılım eğitmeni Hacer GÜNER tarafından tanıtıldı. Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumda ise ÜTS Projesi yazılım mühendisleri Rana GÖNÜLTAŞ ve Ahmet Çağrı ŞİMŞEK tarafından Ürün Hareketleri Modülü hakkında tanıtım sunumu yapıldı, geliştirilen işlevler yazılım üzerinden gösterildi.

2 Haziran Perşembe günü Klinik Mühendislik Modül Grubu kapsamında geliştirilmekte olan işlevler ÜTS Projesi Yazılım Geliştirme Takım Lideri Akif BOYNUEĞRİ tarafından tanıtıldı. Oturumlar boyunca katılımcıların İdari soruları TİTCK Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Mehmet BAŞ, TİTCK Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Dairesi’nden Ömer Faruk KURU ve Serbay BAHÇECİ tarafından cevaplandı. Katılımcıların aktif olarak soruları ile katılım sağladığı ve gün boyu süren oturumlar, tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi ve memnuniyetle karşılandı.

TİTCK Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Dr. Yalçın SOYSAL ve TÜBİTAK BİLGEM YTE e-Devlet Mimari Ofisi Birim Yöneticisi Turan Bahattin ÖZEN tarafından yapılan kapanış konuşmaları ile birlikte, proje ekibi ve proje paydaşlarının çok değerli katkılarıyla ÜTS Projesi 4. Çalıştayı tamamlandı.

Çalıştay ile ilgili dokümanlar aşağıda paylaşılmıştır:

ÜTS Projesi tanıtım sunumu için tıklayınız.

Ürün Hareketleri ve Ürün Geri Çağırma Modülleri tanıtım sunumu için tıklayınız.

TİTCK Klinik Mühendislik Faaliyetleri sunumu için tıklayınız.

Klinik Mühendislik Modülü tanıtım sunumu için tıklayınız.