İzmir’de Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

İzmir’de Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğinde yürütülmekte olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi kapsamında tıbbi cihaz üretici ve tedarikçisi firma personeline yazılım eğitimi verildi. Eğitim, ÜTS Projesinden yazılım mühendisi Rüya YILMAZ’ın katkılarıyla yazılım eğitmeni Hacer GÜNER tarafından verildi.

Tıbbi Cihaz STK Platformunun koordinasyonunda ve İzmir Ekonomi Üniversitesinin ev sahipliğinde 28 Aralık 2016 günü düzenlenen eğitime 250′nin üzerinde firma kullanıcısı katılım sağladı. TİTCK Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Daire Başkanı Dr. Mehmet BAŞ ve Ege Tıbbi Malzemeciler Derneği Başkanı Recai ARSLAN’ın açılış konuşmalarıyla başlayan eğitimde TİTCK’dan Serbay BAHÇECİ ve Ali Cihan BAYRAM da katılımcılara idari düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Gün boyu süren oturumlarda ÜTS Kurum, Kullanıcı ve Yetki Yönetimi, Ürün Yönetimi ve Ürün Hareketleri modül grupları kapsamında geliştirilen işlevler detaylı bir şekilde anlatıldı, katılımcıların soruları cevaplandı.

Eğitimin video kayıtlarına ulaşmak için tıklayınız.