Samsun’da Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

Samsun’da Tıbbi Cihaz Sektörü Kullanıcılarına ÜTS Yazılım Eğitimi Verildi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (YTE) işbirliğinde yürütülmekte olan Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi kapsamında Samsun’da tıbbi cihaz üretici ve tedarikçisi firma personeline yazılım eğitimi verildi. Eğitim, ÜTS Projesi ekibinden Hüseyin Can DOĞAN’ın katkılarıyla Eğitim ve Tanıtım Birimi’nden Hacer GÜNER tarafından verildi.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF), Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (MEDİKÜM) ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası STSO, işbirliğinde 10 Şubat 2017 günü düzenlenen eğitime 100 civarında firma kullanıcısı katılım sağladı.

Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, TİTCK Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Dr. Yalçın SOYSAL ve STSO Yönetim kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU’nun açılış konuşmalarıyla başlayan eğitimde TİTCK’dan Ersen ÜNSAL ve Ali Cihan BAYRAM da katılımcılara idari düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Gün boyu süren oturumlarda ÜTS Kurum, Kullanıcı ve Yetki Yönetimi, Ürün Yönetimi ve Ürün Hareketleri modül grupları kapsamında geliştirilen işlevler detaylı bir şekilde anlatıldı, katılımcıların soruları cevaplandı.

Eğitimin video kayıtlarına ulaşmak için tıklayınız.